Sergileme Ödülü

 Yalnızlığım
Sergileme Ödülü
Fotopya Sosyal Uyum Kareleri
Fotoğraf Yarışması 2019
Ortaokul Kategorisi

Yaratıcı Çocuklar Derneği, Rönesans Gayrimenkul ve Fotopya işbirliği ile organize edilen Sosyal Uyum Kareleri Fotoğraf Yarışması’na “Yalnızlığım” isimli fotoğrafımla katıldım. Hayatımda ilk defa iştirak ettiğim bir fotoğraf yarışmasında ilk sergileme ödülümü kazandım.

08 Kasım 2019 tarihinde ailemle birlikte ödül töreninin yapılacağı İstanbul Hilltown alışveriş merkezine gittik. Fotoğraf sergisinin hazırlandığı salona girerken heyecanlanmaya başladım. Yarışmaya katılan ve ödüle layık görülen tüm fotoğraflar sergilenmişti. Fotoğrafımı bulduğumuzda ailecek çok sevindik. Gerçekten gurur vericiydi.

Organizasyonun ortakları büyüklerim peyderpey yanıma gelip, fotoğrafımı çok beğendiklerini dile getirerek beni tebrik ettiler. Sıra ödül törenine geldiğinde ise heyecanım daha da artmıştı.

Ödül töreni için özel bir platform hazırlanmıştı. Konuşmacı sunumunu, yarışmada ödül alan fotoğraflar için hazırlanan özel bir slayt gösterisiyle tamamladı. Ödül almaya hak kazananları sırayla sahneye çağırmaya başladılar. Nihayet sıra bana geldiğinde koşarak sahneye çıktım ve ödülümü aldım.

Ödül töreninin hemen ardından ise ayrı bir gurur daha yaşadım. Aynı yarışmanın yetişkinler kategorisinde kazandıkları ödülleri almak üzere orada bulunan çok değerli fotoğraf sanatçıları Leyla Emektar ve Nuri Çoban’la tanışma fırsatının buldum.

O gün her şey muhteşemdi!